E-Motion - pobyt na Lipne

Holistické liečenie, objavenie a prežitie skrytej emocionality vo vlastnom tele, zažite tento úžasný 5-dňový seminár.

Vydajte sa s nami na transformačnú cestu ku celostnému zdraviu a emocionálnej pohode. V pokojnom objatí prírody náš pobyt ponúka útočisko pre vašu myseľ, telo a dušu. Či už hľadáte oddych, alebo hlbšie pochopenie seba a svojich emócií, pripravili sme pre vás priestor pre sebaobjavovanie, rovnováhu a uzdravovanie.

Tento pobyt je určený pre každého, kto si potrebuje oddýchnuť, načerpať energiu a v krásnom prostredí zažiť jedinečnú prácu Dorothe. Nevyžaduje sa žiadna úroveň zdravia, veku alebo kondície. Niektoré skúsenosti so seminármi E-motion sú užitočné, ale nie nevyhnutné.

Seminár bude simultánne tlmočený do slovenčiny/češtiny
Najbližší seminár

Doprajte si čas pre seba, pridajte sa k nám na tento jedinečný zážitok!

Náš nervový systém je nastavený tak, aby nás udržal nažive, najmä za nepriaznivých okolností.

Bez toho, aby sme o tom vedeli a takmer bez toho, aby sme si to uvedomovali, si všetci vytvárame osobnosť (oddelenú od nášho pravého ja), ktorú prezentujeme svetu, aby sme udržali svoje malé „ja“ v bezpečí. Svoje myslenie, cítenie a správanie prežívame spôsobmi, ktoré nám fungovali pred desiatkami rokov, a každým zopakovaním týchto vzorcov a po každom takom „úspešnom prežití“ tieto neurologické dráhy posilňujeme. Náš nervový systém, naša emocionalita a dokonca aj naše telá sa fyzicky formujú na základe našich skúseností a vzorcov, ktoré využívame na prežitie. Toto všetko sa nedeje na úrovni myslenia, ale oveľa hlbšie, v našom autonómnom nervovom systéme a starších častiach nášho mozgu.

Postupne dochádza k narušeniu našich zdravých inštinktov. Namiesto mobilizácie energie, vyjadrovania, konania a riešenia situácií a následne opätovnej regulácie, ktorá ukončí stresovú reakciu. Veľmi často uviazneme v potlačenej energii, emóciách, stave mobilizácie. Zaseknutí v stave boj/útek/zaliečania alebo zamrznutia. Nie sme schopní sa zdravo a plynulo pohybovať medzi rôznymi stavmi. Bez zotavenia sa náš nervový systém zasekne a reaguje na prichádzajúce stresory nadmernou reakciou boja/úteku/zaliečania sa/zamrznutia.

Ako stratégia zvládania a na utlmenie našich emócií sa často využíva zahanbovanie. Aj napriek tomu, že hanba a silný vnútorný kritik môžu energiu a niektoré emócie potlačiť, vypínajú aj všetky zdravé a vhodné emócie a energiu, ktorá má podobnú príchuť. Potláčanie hnevu nás napríklad oberá aj o životnú silu, zdravé hranice, silu, zmysel, sebavedomie vo vzťahu k životu. Môže to viesť k tomu, že uviazneme v apatii, monotónnosti, vyhorení a depresii.

Cvičením a trénovaním nášho nervového systému, tela a mysle, aby sa tieto automatické reakcie ako je vypnutie, zamrznutie, odpojenie sa od seba, hanba, potlačenie, popieranie, projekcia – sa odnaučujeme a otvárame autentickému toku energie a emocionality, kedy sa váš nervový systém tak ako aj telo a myseľ lieči a pomáha vám v prenastavení vášho celého systému.

Benefity semináru:

 • Získate silu a múdrosť, aby ste sa jemným spôsobom priviedli naspäť k regulácii a prestali mať pocit, že vo váš drieme vnútorná sopka energie a emócií, nad ktorým nemáte kontrolu.
 • Naladíte sa na múdrosť vášho tela a jeho signálov (emócie a vnemy) a vytvoríte autonómne vedomie, ktoré vám pomáha využívať vnemy a emócie na zdravé a múdre rozhodnutia, ktoré sú vo vašom vlastnom najlepšom záujme.
 • Všetku krásnu životnú silu a energiu môžete využiť DNES, keď sa vaše telo a nervový systém prestanú snažiť vysporiadať s hrozbou z vašej minulosti.
 • Naučíte sa regulovať zdola nahor (zdola, z tela, nie zhora, z mysle), čo zahŕňa reguláciu (ako aj prenastavenie) vášho nervového systému.
 • Naučíte sa pracovať s telom, aby ste uvoľnili starú stresovú aktiváciu.
 • Mozog nastavený na prežitie sa naučí nové spôsoby, ako reagovať na stresory. Môže prestať reagovať tak, ako bol navyknutý v časoch chronického a traumatického stresu z vašej minulosti, a začne reagovať na to, čo sa deje dnes.

Potláčanie emócií zvyšuje neschopnosť regulácie nervového systému. Môže to viesť k chronickému vypnutiu, zamrznutiu a dokonca k vyhoreniu.

Regulácia neznamená, že nikdy nebudete mať žiadne pocity alebo sa nebudete cítiť frustrovaní, smutní alebo vystrašení. Znamená to, že môžete tieto silné pocity objať, držať a dokonca sa s nimi spriateliť.

Takýmto spôsobom zintegrujete stresové reakcie z predchádzajúcich rokov. A takto sa zintegrujú aj zvyšky minulej traumy a vy sa vrátite do stavu vnútornej celistvosti, radosti a slobody.

Prestanete byť bábkou svojej traumy a začnete žiť život naplno.

Ako sa po seminári budete cítiť:

 • Začnete žiť život, ktorý budete milovať!
 • Prestanete byť obeťou svojich tráum. Znovu sa spojíte s vašim telom a nájdete jednotu, lásku, bezpečie a slobodu.
 • Vaša myseľ sa upokojí a vaše telo bude konečne šťastné a zdravé.

Čo môžete očakávať:

 • Zopakujeme si a prehĺbime znalosti o nervovom systéme, ktorý je najväčšou obeťou traumy, porozprávame sa o traumatických cykloch, začarovanom kruhu traumy a uzdravovania. O rozdiele medzi traumou zo šoku a vývinovou traumou a o tom, čo sa pri tom deje s telom a nervovým systémom.
 • Pozrieme sa na dopady traumy a uzdravovanie traumy.
 • Spoznáte rôzne osobnosti z pohľadu telesnosti, dýchania, energie, využívania životnej sily, tela, myslenia, cítenia ako aj z pohľadu vzorcov a preferencií nervového systému a povieme si o tom, čo im pomáha pri hlbšom spracovaní a uvoľnení. Začnete si uvedomovať rôzne stavy vášho nervového systému a systému vášho okolia, objavíte ako môžete efektívne regulovať seba aj druhých.
 • Všimneme si rozdiely vo vzorcoch reakcií, ktoré vidíme u seba a druhých a preskúmame rôzne terapeutické intervencie v podobe dotyku a pohybu. Začneme si viac uvedomovať fyzické signály a mikro pohyby svalov a povieme si, ako to môžeme využiť pri spracovaní traumy.
 • Vyskúšame si rôzne techniky opätovnej regulácie a svoj nervový systém ‚naučíme‘, aby zareagoval iným spôsobom ešte predtým, ako sa naša traumatická reakcia prejaví.
 • Ponoríme sa ešte hlbšie do dôležitosti dotyku a pohybu pri spracovaní traumy.
 • Zažijete „floating“ jedinečnú techniku nadnášania v bazéne s podporou, vďaka ktorej zažijete uvoľnenie, znovuzrodenie, pustenie emócii veľmi efektívnym a jednoduchým spôsobom.
 • Každý deň budete mať priestor na oddych v saunovom svete, bazéne, prekrásnej prírode Lipna, na masážach, špecializovaných individuálnych terapiách s Dorothe a terapeutickým teamom, alebo v rozhovoroch s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi.
Na spracovanie traumy sa sústredíme rovnakým dielom u každého: zachovávame rovnováhu medzi spracovaním vlastného zážitku a pomocou druhému človeku.

Často kladené otázky:

V akom jazyku seminár prebieha?

Seminár je v angličtine. K dispozícii je preklad do iných jazykov. Pre viac informácií nám napíšte na info@brandonbays.sk

Kde sa tento seminár uskutoční?

Seminár sa uskutoční v nádhernej časti Českej republiky, na Lipne, ktorá je známa krásnou prírodou – viac o tomto výnimočnom mieste nájdete tu: https://lipno.amenity.cz/

Je cena ubytovania a stravy zahrnutá v cene pobytu?

Nie, ubytovanie a strava nie sú zahrnuté v cene pobytu. S hotelom však máme dohodnutú špeciálnu akciu na pobytový balík, ktorý zahŕňa ubytovanie a stravu na celý seminár za 546 EUR.

Po prihlásení na pobyt Vám pošleme informácie o tom, ako si pobytový balík v stredisku Lipno za našu špeciálnu cenu zarezervovať.

Ako dlho trvá seminár?

Seminár trvá 5 dní. Tento pobytový seminár sa začína v utorok večerou a končí v nedeľu okolo 16:00.

Čo ak cítim potrebu sa zúčastniť, no nemám na to peniaze?

Ak cítite takéto vnútorné volanie, kontaktujte nás a my nájdeme spôsob, ako vás podporiť. Ponúkame úhradu na splátky.

Je tento seminár pre každého?

Tento pobyt je určený pre každého, kto si potrebuje oddýchnuť, načerpať energiu a v krásnom prostredí zažiť jedinečnú prácu Dorothe. Nevyžaduje sa žiadna úroveň zdravia, veku alebo kondície. Niektoré skúsenosti so seminármi E-motion sú užitočné, ale nie nevyhnutné.

Bude zabezpečená doprava?

V prípade záujmu o zdieľanie cesty s inými účastníkmi nás kontaktujte. V prípade ak na pobyt prídete letecky a potrebujete zabezpečiť transfer kontaktujte nás na alenka@brandonbays.sk.

Najbližší seminár E-Motion - pobyt na Lipne