O Dorothe

Ako psychologička a učiteľka trauma jogy Dorothe spája to najlepšie z oboch svetov do svojej práce ako E-motion kouč a vskutku ojedinelý holistický terapeut.
 
Dorothe žila spolu s manželom a ich troma deťmi v Južnej Afrike, kde pracovala ako terapeutka a poradkyňa pre charitatívnu organizáciu. Tu sa dennodenne stretala s beznádejnými situáciami a srdcervúcimi traumami. Práve pri tejto práci našla množstvo techník, ktoré jej pomohli zmierniť bolesť a uzdraviť dušu a telo ľudí s ktorými pracovala, keďže klasické prístupy západného sveta na situácie ktorým bola vystavovaná nestačili. 
 
Jej vášňou bolo pomáhať nielen jej klientom na ceste k slobode a seba liečeniu, ale tiež posilňovať jednotlivcov aby mohli byť lídrami, ktorí prinesú zmenu do svojich komunít. 
Najradšej pracuje so skupinami žien, ktoré učí na svojich seminároch postaviť sa do svojej ženskej sily.
 
Dorothe sa od návratu do Nemecka v roku 2007, venuje svojej súkromnej praxi, kde ako kouč a terapeut vedie workshopy a pobyty v Nemecku aj mimo neho.
 
Svoje odborné znalosti v oblasti emocionálneho uvoľnenia, terapie liečenia tráum, regulácie nervového systému, trasenia a jogy spojila do unikátnej a holistickej liečebnej modality nazývanej E-motion (energia v pohybe). 
 
Jej špecialitou je vytvárať špecifické skupinové sedenia na ktorých sa pracuje s telom a emóciami s cieľom odhalenia špecifických mentálnych a emočných blokov, ktoré potom pomáhajú telu a jeho bunkovej pamäti uvoľniť s cieľom nájsť uvoľnenie, stratenú rovnováhu a celistvosť.
 
Dorothin jedinečný prístup, jemnosť, vnímavosť a súcit vytvára bezpečný priestor v ktorom dochádza k otvoreniu sa a následnému liečeniu. 
 
Jej hlas prináša dôveru a istotu, potrebné na to, aby človek mohol čeliť hlbokým zraneniam a cítil bezpečie a dôveru odovzdať sa procesu pustenia toho čo už neslúži a znova nájsť v sebe pokoj a silu.